Jak grać w Pasjansa Pająka

Spider Solitaire to najpopularniejsza gra karciana wśród graczy komputerowych. Gra ma różny stopień trudności, od bardzo łatwego do bardzo trudnego, w zależności od liczby używanych garniturów.

Cel gry

Sortuj wszystkie kluby na najmniejszą liczbę ruchów. Im mniej ruchów wykonujesz, tym więcej punktów otrzymujesz.

Tablica

Spider Lonesome jest rozgrywany z dwoma taliami kart. W zależności od poziomu trudności, pokłady składają się z jednego, dwóch lub czterech różnych kombinezonów.

Karty są ułożone na tablicy w dziesięciu kolumnach. Dolna karta każdej kolumny, ta nad resztą, jest jedyną, która jest zakryta. Karty, które nie są umieszczone w żadnej kolumnie, są układane w prawym dolnym rogu..

Jak grać

Aby wygrać, musisz usunąć wszystkie karty do gry z planszy, używając kolumn i układając je w kolejności malejącej, od króla do asa. Na dwóch i czterech poziomach garniturów karty do gry muszą być w tym samym kolorze, również jeśli chcesz je przenieść.

Gdy uda ci się stworzyć uporządkowaną kolumnę kart do gry w tym samym kolorze i w kolejności malejącej, zniknie ona z planszy.

Kiedy nie możesz wykonać więcej ruchów z kartami do gry na planszy, kliknij kupkę na dole, a gra rozda nowy rząd kart do gry.

Nie przesuwaj tylko jednej karty na raz. Jeśli wszystkie kolumny kart są w tym samym kolorze i kolejności numerycznej, można je wybrać, wskazując myszką na jednej z nich u góry i przesuwając je na inną pozycję.

Wyniki

Początkowo ma 500 punktów. Od tego momentu, gra będzie odejmować każdy twój ruch. Wtedy dostajesz 100 punktów za każdy klub, który usuwasz z tablicy.

Porady i sugestie

Uwolnij miejsce, kiedy tylko możesz, zbierając karty tego samego garnituru.

Zwolnij karty zakryte i włóż więcej kart do gry. Im więcej kart w grze, tym więcej ruchów można wykonać i tym mniejsza szansa na zablokowanie kolumn.

W przypadku gry w 2 lub 4 garniturach, należy unikać kładzenia niskich kart na karty w innym kolorze.

Upewnij się, że nie masz więcej możliwości wykonywania ruchów, zanim nie zażądasz nowych kart z dolnej talii.